RODZINA RODZINIE

Nasza parafia włączyła się w akcję pomocy „Rodzina Rodzinie”. Zobowiązaliśmy się wspomóc dwie rodziny z Aleppo w Syrii, przez miesięczną wpłatę po 700 zł. dla każdej z nich przez pół roku.
W czerwcu czas półrocznego zobowiązania minął. Ofiarność była duża, dlatego możemy przedłużyć naszą pomoc na następne pół roku. Od lipca obejmujemy pomocą jeszcze dwie rodziny. Odtąd pomagamy już czterem rodzinom wpłacając co miesiąc 510 zł. na rzecz każdej rodziny ( razem 2040 zł.)  Każdy może włączyć się w tę pomoc wrzucając swoją ofiarę do skarbonki z tyłu kościoła. Gdyby ofiar było mniej, wtedy dołożymy z parafialnej kasy charytatywnej, a  gdyby było więcej, wtedy odłożymy te pieniądze na ewentualne przedłużenie pomocy na dalsze miesiące.

POMAGAMY TYM RODZINOM

1415      Yousef Naem Alojerji   510 złotych

Yousef Naem Alojerji  ma 49 lat i mieszka w Aleppo ze swoją  żoną  Joliana Ebrahem Saied, która ma 39 lat. Mają troje małych dzieci Naem  12 lat, a Naia 11 i  Nour lat 6. Są bardzo ubodzy, a wskutek zaostrzonych walk w Aleppo ich problemy się pogłębiają. Wzrost cen żywności sprawia, że realnie grozi im głód. Potrzebują wsparcia finansowego, aby móc kupić jedzenie, opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania czy dostępem do prądu z prywatnych generatorów.

1416      Shekri Hanna Balli          510 złotych

Shekri Hanna Balli ma 38 lat i mieszka w Aleppo ze swoją  żoną  Mervat Mahfoud Esber, która ma 29 lat. Mają dwoje  dzieci Anoush lat 8  i Hanna lat 4. Są bardzo ubodzy, a wskutek zaostrzonych walk w Aleppo ich problemy się pogłębiają. Wzrost cen żywności sprawia, że realnie grozi im głód. Potrzebują wsparcia finansowego, aby móc kupić jedzenie, opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania czy dostępem do prądu z prywatnych generatorów.

Dwie kolejne rodziny, które obejmujemy pomocą „Rodzina Rodzinie”.

4421       Knarig Tashjian            510 zł

KNARIG TASHJIAN ma 56 lat i jest wdową. Mieszka w Aleppo i opiekuje się dwójką dorosłych dzieci MESROB i LUCIN. Jest chrześcijanką kościoła ormiańskiego.

4422       Alice Simonian            510 zł.

ALICE SIMONIAN ma 72 lata i jest wdową. Mieszka w Aleppo i opiekuje się dwójką dorosłych dzieci MEYRI i TALIN. Jest chrześcijanką kościoła ormiańskiego.

Są to bardzo biedne rodziny, bez źródeł dochodu i  pracy. W Aleppo od 2 lat nie ma elektryczności i bieżącej wody. Rodziny potrzebują środków na zakup dostępu do elektryczności (tzw. amperów), który stale drożeje w związku z przedłużającą się wojną. Potrzebują zakupić wodę, która jest dystrybuowana cysternami w mieście. Potrzebują również żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga.