RODZINA RODZINIE

Nasza parafia włączyła się w akcję pomocy „Rodzina Rodzinie”. Zobowiązaliśmy się wspomóc dwie rodziny z Aleppo w Syrii, przez miesięczną wpłatę po 700 zł. dla każdej z nich przez pół roku. Potem zobowiązanie może być przedłużone.  Każdy może włączyć się w tę pomoc wrzucając swoją ofiarę do skarbonki z tyłu kościoła. Gdyby ofiar było mniej, wtedy dołożymy z parafialnej kasy charytatywnej,    a  gdyby było więcej, wtedy odłożymy te pieniądze na ewentualne przedłużenie pomocy na dalsze miesiące.

POMAGAMY TYM RODZINOM

1415      Yousef Naem Alojerji   700 złotych

Yousef Naem Alojerji  ma 49 lat i mieszka w Aleppo ze swoją  żoną  Joliana Ebrahem Saied, która ma 39 lat. Mają troje małych dzieci Naem  12 lat, a Naia 11 i  Nour lat 6. Są bardzo ubodzy, a wskutek zaostrzonych walk w Aleppo ich problemy się pogłębiają. Wzrost cen żywności sprawia, że realnie grozi im głód. Potrzebują wsparcia finansowego, aby móc kupić jedzenie, opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania czy dostępem do prądu z prywatnych generatorów.

1416      Shekri Hanna Balli          700 złotych

Shekri Hanna Balli ma 38 lat i mieszka w Aleppo ze swoją  żoną  Mervat Mahfoud Esber, która ma 29 lat. Mają dwoje  dzieci Anoush lat 8  i Hanna lat 4. Są bardzo ubodzy, a wskutek zaostrzonych walk w Aleppo ich problemy się pogłębiają. Wzrost cen żywności sprawia, że realnie grozi im głód. Potrzebują wsparcia finansowego, aby móc kupić jedzenie, opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania czy dostępem do prądu z prywatnych generatorów.
  • Zaproszenie dla kobiet - Chór Pielgrzymów

    Szczególne zaproszenie dla kobiet. Chór Pielgrzymów zaprasza do wspólnego śpiewu w trakcie Pielgrzymki do Piekar Śląskich 20 sierpnia!Obowiązkowy formularz zgłoszeniowy: FORMUALRZ Plan prób przedstawia się następująco:- 14.08.2017 – próba pieśni chóralnych - Centrum Pielgrzymkowe (naprzeciw probostwa – wejście po schodach, z[…]

    Czytaj więcej...

Caritas

Fundacja Caritas Katowice

KRS 0000291119

KONTO BANKOWE

Rzymskokatolicka Parafia Podwyższenia Krzyża św.i św. Herberta

ul. Barlickiego 2,

40-824 Katowice

33 1020 2313 0000 3002 0143 4703