Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 20.05.2018 r.

„Przyjdź, Duchu Święty, napełnij serca swoich wiernych i zapal w nich ogień swojej miłości” – wołamy dziś w uroczystość Zesłania Ducha Św. Niech to będzie autentyczne wezwanie każdego z nas. Przyjście Ducha Św. nie dokonało się tylko w czasach pierwszych chrześcijan. Również i dziś możemy otrzymać dary Ducha Św. A owocem Ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność i opanowanie, o czym przekonuje nas św. Paweł.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Jubileusz 25- lecia Konsekracji Kościoła. Nasz kościół został poświęcony dnia 16 maja 1993 r. Chwalimy Boga i śpiewamy dziękczynne „Te Deum laudamus” za to, że zamieszkał w tej świątyni pośród swego ludu. Pamiętamy też o wszystkich budowniczych i dobroczyńcach kościoła. Prosimy Boga, aby wszystkich żyjącym obficie błogosławił tu na ziemi, a zmarłych nagrodził życiem wiecznym w niebie.

1. Nabożeństwa majowe są odprawiane w niedziele o g. 15.30, w tygodniu o g. 17.30, w soboty o g. 18.00.

2. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie
     hymnu: "Przybądź Duchu Stworzycielu" i spełnienie zwykłych warunków odpustu.

3.  Jutro w drugi dzień Uroczystości Zesłania Ducha Św., obchodzimy święto NMP, Matki Kościoła. Jest to
     również Misyjny Dzień Chorych.
     W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwie
     o powołanych i prośmy o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.
     Przyszła niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św.
           wielkanocnej. Jeśli ktoś tego nie uczynił, może skorzystać z tej możliwości jeszcze w tym tygodniu.

4. Katecheza dorosłych w środę po Mszy św. wieczornej. Tematem spotkania będzie treść 3,4 i 5 rozdziału
     Pierwszego Listu św. Piotra Apostoła.
     W poniedziałek o g. 19.00 spotkanie dla młodzieży w ramach bliższego przygotowania do małżeństwa.
     Katecheza dla nauczycieli w czwartek o g. 19.00.
     Grupa Odnowy w Duchu świętym zaprasza w czwartek po Mszy wieczornej na Adorację Najświętszego
     sakramentu z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.

5. Dnia 31 maja przypadnie Boże Ciało. Prosimy o pomoc przy budowaniu ołtarzy, a chętnych zapraszamy na
     spotkanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

6. Z tyłu kościoła do nabycia Gość Niedzielny, a w nim m.in.: dokąd zmierza Europa, czyli o powrocie do
     pogaństwa i człowieku, który nie jest Bogiem; jesteśmy już po kilku niedzielach bez handlu. Jak Polacy
    oceniają
tę zmianę?; rozmowa z o. Maciejem Szczęsnym m.in. o tym, że Bóg kocha również grzeszników.
     W najnowszym Małym Gościu: mistrzowski dodatek a w nim wszystko o mundialu 2018; jak zostać mistrzem
     w życiu? Podpowiada o. Leon Knabit; szybują 6m nad ziemią - o latających rybach

7. W niedzielę przypadnie doroczna pielgrzymka mężów i młodzieńców do Piekar. Zachęcamy do
     pielgrzymowania. Z naszej parafii rano o g. 5.45 wyruszy piesza pielgrzymka, a o g. 7.00 rowerowa.
     Okazja do spowiedzi dla pielgrzymów w tygodniu przed każdą Mszą św., a w piątek od g. 17.00.

8. Z racji Jubileuszu 25 Rocznicy Poświęcenia Kościoła, wczoraj zorganizowaliśmy Festyn Parafialny.
     Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w jego organizacji składamy serdeczne podziękowanie.

9. Nasz Ks. Neoprezbiter Dawid Domański po każdej Mszy św. pragnie udzielić prymicyjnego błogosławieństwa.