Ruch Światło - Życie - informacje ogólne

foska2Ruch Światło – Życie nazywany jest oazą. A co to jest oaza, z czym się ona kojarzy?

To miejsce, pośród rozgrzanych palącym słońcem piasków pustyni, w którym znajdujemy wodę i pożywienie. Oaza to obszar obfitujący w bujną zieleń, która koi zmęczonego podróżnika swoim unikalnym mikroklimatem i zaprasza do odpoczynku.

Czym jest zatem Ruch Światło – Życie? To miejsce gdzie wśród pustyni codzienności, zabiegania, monotonii obowiązków znajdujemy Życie w obfitości dzięki odnowieniu relacji z Bogiem, nieustannym doświadczaniu Jego miłości, oraz wsparciu jakim obdarzają nas poszczególni członkowie Wspólnoty.

Ruch Światło-Życie jest jednym z ruchów odnowy Kościoła powstałym po Soborze Watykańskim II. Założył go kapłan naszej diecezji - sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. Ruch ten gromadzi młodzież, dorosłych oraz kapłanów, którzy pełniąc funkcje moderatorów podejmują odpowiedzialność za wspólnotę. Ruch Światło-Życie zasadniczo składa się z dwóch dopełniających się gałęzi: Domowego Kościoła (dla rodzin) i Oazy Żywego Kościoła (tzw. oazy młodzieżowej).