Dzieci Maryi

Szczęść Boże!

Nie wiemy dziś, kiedy odbyło się pierwsze spotkanie Dzieci Maryi, ani jak wielu było jego uczestników. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, minęły pokolenia, Ci, którzy wtedy byli dziećmi, dziś być może mają już swoje dzieci, które tak jak swoi rodzice uczestniczą w spotkaniach Dzieci Maryi. Bo jedno się w naszej grupie nie zmienia – miłość do Boga przez Jego Matkę Maryję. A tą miłość przekazują dzieciom nie tylko katecheci, ale nade wszystko rodzice.

Dlatego i dziś dzieci spotykają się w każdą sobotę o godz. 9.30 by najpierw wspólnie śpiewać na chwałę Pana Boga, potem poznawać Pana Jezusa i wzór do naśladowania jaki daje On nam w swojej Mamie – Maryi, wreszcie wspólne zabawy, nieraz i prace plastyczne budzą w nas radość bycia razem, przecież pamiętamy, że Pan Jezus powiedział, że gdzie dwaj lub trzej gromadzą się w moje imię tam On jest.

Naszym świętem jest Uroczystość Niepokalanego Poczęcia – 8 – go grudnia, w tym dniu przyjmujemy w czasie nabożeństwa do wspólnoty nowe osoby specjalną modlitwą. Znakiem rozpoznawczym jest medalik, o którym możecie się dowiedzieć więcej poniżej. Znak ten zawieszany jest na szyi na różnego koloru wstążkach, które to oznaczają długość uczestnictwa w naszych spotkaniach. Wcale nie znaczy to jednak, że do grupy Dzieci Maryi należy się zapisywać, po prostu trzeba przyjść w sobotę na spotkanie. A spotykamy się nie tylko dla siebie, często bierzemy czynny udział w nabożeństwach: majowych, październikowych, przygotowujemy drogi krzyżowe dla dzieci w Wielkim Poście, często występujemy na Mszach szkolnych albo śpiewamy w trakcie „Rorat”.

W wakacje wyjeżdzamy na rekolekcje letnie. Jest nas około dwadzieścioro dzieci, ale skoro wiemy, że jesteśmy tu z Jezusem i Jego Matką, chcielibyśmy tą radością podzielić się z jak największą liczbą dzieci. Spotkania formacyjne dziś prowadzi ks. Józef Wieczorek, ale mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości pojawią się również nowe animatorki. Ale i one muszą kiedyś mieć swoich następców, może jesteś nim Ty. Dlatego zapraszamy do naszej wspólnoty. Do zobaczenia!

 

Caritas

Fundacja Caritas Katowice

KRS 0000291119

KONTO BANKOWE

Rzymskokatolicka Parafia Podwyższenia Krzyża św.i św. Herberta

ul. Barlickiego 2,

40-824 Katowice

33 1020 2313 0000 3002 0143 4703