Pielgrzymka

PIELGRZYMKA DO PORTUGALII I HISZPANII

1-8.07.2018


LIZBONA – FATIMA - COIMBRA – PORTO - SANTIAGO DE COMPOSTELA – BRAGA – ESTORIL


1 DZIEŃ: KATOWICE – LIZBONA – FATIMA  

Zbiórka uczestników w hali odlotów portu lotniczego Katowice–Pyrzowice. Wylot do Lizbony. Transfer z Lizbony do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu w Fatimie. Obiadokolacja. Nocleg.

2 DZIEŃ: FATIMA – ALJUSTREL – VALINHOS 

Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium: Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej małym pastuszkom: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Uczestnictwo w drodze krzyżowej, prowadzącej do wioski Valinhos – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji. Zwiedzanie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ: FATIMA – TOMAR – COIMBRA

Śniadanie. Msza święta w języku polskim w Kaplicy objawień w Fatimie o godz.: 6:30. Powrót do hotelu na śniadanie. Wyjazd do Zamku Rycerzy w Tomar. Zwiedzanie imponującego rozmiarami klasztoru templariuszy w Tomar. Przejazd do Coimbry – historycznej stolicy Portugalii, z założonym w 1290 r. uniwersytetem, ze słynną barokową Biblioteką Joanina. Wizyta na dziedzińcu uniwersytetu. Panoramiczne zwiedzanie miasta, przejście promenadą starówki do autokaru. Powrót do hotelu w Fatimie w godzinach wieczornych. Obiadokolacja. Udział w wieczornej procesji światła (godz.: 21:30). Nocleg.

4 DZIEŃ: FATIMA – LIZBONA 

Śniadanie. Msza święta w kościele Igreja de St. Antonio (urodził się tu św. Antoni). Pasteis de Belém – kawa i ciastka w słynnej historycznej restauracji w Lizbonie. City Tour – zwiedzanie zabytkowych miejsc miasta takich jak: kościół św. Antoniego, monumentalna dzielnica Lizbony – gdzie zabytki są jak otwarta księga historii tego kraju, gdzie zakony odegrały ważną rolę – wieża Belem, Pomnik Odkrywców. Przejazd na wzgórze ze Statuą Chrystusa Króla, stamtąd widok na słynny most Vasco da Gama. Następnie – największy symbol potęgi Portugalii z XVI w. – Klasztor Hieronimitów z zew. wybudowany w stylu manuelińskim. Przejazd przez historyczną część miasta Baixa. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5 DZIEŃ: FATIMA – PORTO – BRAGA – SANTIAGO DE COMPOSTELA 

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Santiago de Compostela. Przejazd do Porto – największego miasta w północnej Portugalii, sięgającego korzeniami czasów rzymskich, malowniczo zlokalizowanego na zboczach wzgórz otulających ujście „Złotej Rzeki” Douro do oceanu. Zwiedzanie zarówno nowoczesnej części miasta, jak również starszej zabytkowej, z przepięknym, gotyckim kościołem św. Franciszka. Podziwianie widoków miasta w czasie rejsu po „Złotej Rzece”. Następnie krótki objazd miasta autokarem i zwiedzanie fabryki Wina Porto z degustacją. Zwiedzanie Bragi – głównego ośrodka religijnego kraju i siedziby arcybiskupów: ratusz, katedra. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Santiago de Compostela.

6 DZIEŃ: SANTIAGO DE COMPOSTELA – LIZBONA 

Śniadanie. Zwiedzanie Bazyliki Świętego Jakuba Apostoła – trzeciego, pod względem ważności po Jerozolimie i Rzymie, miejsca pielgrzymkowego w świecie chrześcijańskim. Przejazd w kierunku Lizbony. W drodze – Cabo da Roca – najdalej wysunięty na Zachód punkt Europy. Jest to skalisty przylądek z latarnią morską na opadającej pionowo w wodę 140 metrowej skali, z którego roztacza się przepiękny widok na bezkresny ocean. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

7 DZIEŃ: ESTORIL 

Śniadanie. Msza święta. Czas wolny (wypoczynek nad oceanem). Obiadokolacja. Nocleg. 

8 DZIEŃ: ESTORIL – LIZBONA – KATOWICE 

Śniadanie. Msza święta. Czas wolny (wypoczynek nad oceanem) Obiadokolacja, transfer na lotnisko w Lizbonie. Wylot do Polski.

CENA:
45 os.: 3740 PLN
40 os.: 3800 PLN
35 os.: 3935 PLN
30 os.: 4030 PLN

CENA ZAWIERA:
·          Przelot samolotem
·          Transport komfortowym autokarem
·          7 noclegów – Hotele 3*** i 4**** w pok. 2-os.
·          śniadania, obiadokolacje
·          Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
·          Opieka duchowa: ks. Dawid Ledwoń
·          Przewodnik z jęz. polskim

CENA NIE ZAWERA:

·          Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji
·          Opłaty związanej z Funduszem Gwarancyjnym (13 PLN)
·          Ubezpieczenia od chorób przewlekłych
·          Kosztów realizacji programu (razem 150 EURO)
·          Kosztów przejazdu autokarem na lotnisko i do Katowic

ZAPISY W KANCELARII. ZALICZKA 200 PLN.

**********************************************************************************************
  
PIELGRZYMKA SAMOLOTOWA DO RZYMU

Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Herberta

Katowice (Osiedle Witosa)

ROMA  niepowtarzalna atmosfera tętniącego życiem miasta, doskonale zachowane ruiny świątyń z czasów imperium rzymskiego; Usta Prawdy- może dowiesz się czegoś o sobie?  doskonała włoska kuchnia, pyszna kawa w Tazza d'Oro z widokiem na Panteon, niezapomniane chwile, A PRZEDE WSZYSTKIM... zaduma i modlitwa na Watykanie.
Dla koneserów sztuki Muzea Watykańskie i słynna Kaplica Sykstyńska. Msze Św. w wybranych świątyniach rzymskich.

TERMIN: 05 – 08.02.2018 (ferie zimowe)

Opieka duchowa: ks. Marcin Moj

RAMOWY PROGRAM:

DZIEŃ 1: Zbiórka uczestników w wskazanym miejscu. Wyjazd o 05.00. Przejazd na lotnisko do Krakowa, zbiórka na lotnisku na  2 godziny przed wylotem (09:30), przelot liniami Ryanair do Rzymu. Przylot o godzinie 11:30. Zwiedzanie rozpoczniemy od starożytnej części miasta, kolejno: Koloseum – symbol potęgi wiecznego miasta, Łuk Konstantyna, ruiny Forum Romanum, Kapitol- wzgórze, które w dobie cesarstwa rzymskiego było duchowym i politycznym centrum miasta, Plac Wenecki z monumentalnym „Ołtarzem Ojczyzny” oraz grobem nieznanego żołnierza, kościół Santa Maria in Cosmedin ze słynnymi „Ustami prawdy”, doskonale zachowany Teatr Marcellusa i ruiny starożytnych świątyń. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Odpoczynek. Obiadokolacja. 1 Nocleg.

DZIEŃ 2: Śniadanie. Przejazd do Watykanu. Zwiedzanie Placu i Bazyliki Św. Piotra. Następnie zobaczymy Muzea Watykańskie z bogatymi zbiorami i słynną Kaplicą Sykstyńską. Popołudniu spacer wzdłuż Tybru do Placu Navona z imponującymi fontannami oraz Kościołem Sant’ Agnese in Agone. . Po krótkim odpoczynku zwiedzanie Panteonu dawnej świątyni pogańskiej, a dziś miejsce spoczynku Rafaela, następnie spacer do Placu Hiszpańskiego ze słynnymi schodami oraz najpiękniejszej w Rzymie fontanny di Trevi. Degustacja pysznej włoskiej kawy w historycznej cafe Tazza d Oro ( Złota Filiżanka) nieopodal Panteonu. Wieczorem obiadokolacja i powrót do hotelu na 2 nocleg.

DZIEŃ 3: Śniadanie. Przejazd na WATYKAN- udział w Audiencji  generalnej. Pobyt na Watykanie, czas wolny na zakup pamiątek i dewocjonaliów.  Nawiedzenie Bazyliki Santa Maria Maggiore, gdzie znajduje się słynąca ikona Matki Bożej „Salus Populi Romani” i relikwie Bożego Żłóbka. Następnie spacer na Lateran. Nawiedzenie Bazyliki św. Jana, głównej katedry Biskupa Rzymu z relikwiami św. Jana Ewangelisty i św. Jana Chrzciciela. Przejście do Kaplicy św. Schodów (Santa Scala), po których – według tradycji – szedł Jezus do pałacu Piłata. Obiadokolacja i 3 nocleg.

DZIEŃ 4 : Śniadanie.  Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko. Wylot 11:35 do Krakowa. Planowany przylot 13:40. Przejazd autokarem do Katowic.

Cena:  1630 zł (przy 20 osobach)

Cena zawiera:

TRANSPORT: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny, przejazd na/z lotniska w Polsce i w Rzymie.

ZAKWATEROWANIE: 3 noclegi w hotelu *** w  Rzymie,

WYŻYWIENIE: 3 śniadania wzmocnione, 3 obiadokolacje ,

UBEZPIECZENIE NNW, KL, CP, bagaż SIGNAL IDUNA S.A.

OPIEKA PILOTA

OPIEKA DUCHOWA KAPŁANA

TFG- turystyczny fundusz gwarancyjny

REZERWACJE MSZY ŚWIĘTYCH

Cena nie zawiera:
-        podatku lokalnego płatnego w recepcji w dniu przyjazdu ok. 4 euro/dzień
-        biletów komunikacji lokalnej,
-        biletów wstępu, przewodnika lokalnego,
       na wszystko należy przygotować ok.70 euro

Zapisy w kancelarii parafialnej do środy 20.12.2017 r. wraz z zaliczką 500zł. Spotkanie uczestników pielgrzymki w środę (20.12) o godz. 19:00 w domu parafialnym.

Caritas

Fundacja Caritas Katowice

KRS 0000291119

KONTO BANKOWE

Rzymskokatolicka Parafia Podwyższenia Krzyża św.i św. Herberta

ul. Barlickiego 2,

40-824 Katowice

33 1020 2313 0000 3002 0143 4703