Pielgrzymka

PIELGRZYMKA DO PORTUGALII I HISZPANII

1-8.07.2018


LIZBONA – FATIMA - COIMBRA – PORTO - SANTIAGO DE COMPOSTELA – BRAGA – ESTORIL


1 DZIEŃ: KATOWICE – LIZBONA – FATIMA  

Zbiórka uczestników w hali odlotów portu lotniczego Katowice–Pyrzowice. Wylot do Lizbony. Transfer z Lizbony do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu w Fatimie. Obiadokolacja. Nocleg.

2 DZIEŃ: FATIMA – ALJUSTREL – VALINHOS 

Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium: Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej małym pastuszkom: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Uczestnictwo w drodze krzyżowej, prowadzącej do wioski Valinhos – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji. Zwiedzanie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ: FATIMA – TOMAR – COIMBRA

Śniadanie. Msza święta w języku polskim w Kaplicy objawień w Fatimie o godz.: 6:30. Powrót do hotelu na śniadanie. Wyjazd do Zamku Rycerzy w Tomar. Zwiedzanie imponującego rozmiarami klasztoru templariuszy w Tomar. Przejazd do Coimbry – historycznej stolicy Portugalii, z założonym w 1290 r. uniwersytetem, ze słynną barokową Biblioteką Joanina. Wizyta na dziedzińcu uniwersytetu. Panoramiczne zwiedzanie miasta, przejście promenadą starówki do autokaru. Powrót do hotelu w Fatimie w godzinach wieczornych. Obiadokolacja. Udział w wieczornej procesji światła (godz.: 21:30). Nocleg.

4 DZIEŃ: FATIMA – LIZBONA 

Śniadanie. Msza święta w kościele Igreja de St. Antonio (urodził się tu św. Antoni). Pasteis de Belém – kawa i ciastka w słynnej historycznej restauracji w Lizbonie. City Tour – zwiedzanie zabytkowych miejsc miasta takich jak: kościół św. Antoniego, monumentalna dzielnica Lizbony – gdzie zabytki są jak otwarta księga historii tego kraju, gdzie zakony odegrały ważną rolę – wieża Belem, Pomnik Odkrywców. Przejazd na wzgórze ze Statuą Chrystusa Króla, stamtąd widok na słynny most Vasco da Gama. Następnie – największy symbol potęgi Portugalii z XVI w. – Klasztor Hieronimitów z zew. wybudowany w stylu manuelińskim. Przejazd przez historyczną część miasta Baixa. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5 DZIEŃ: FATIMA – PORTO – BRAGA – SANTIAGO DE COMPOSTELA 

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Santiago de Compostela. Przejazd do Porto – największego miasta w północnej Portugalii, sięgającego korzeniami czasów rzymskich, malowniczo zlokalizowanego na zboczach wzgórz otulających ujście „Złotej Rzeki” Douro do oceanu. Zwiedzanie zarówno nowoczesnej części miasta, jak również starszej zabytkowej, z przepięknym, gotyckim kościołem św. Franciszka. Podziwianie widoków miasta w czasie rejsu po „Złotej Rzece”. Następnie krótki objazd miasta autokarem i zwiedzanie fabryki Wina Porto z degustacją. Zwiedzanie Bragi – głównego ośrodka religijnego kraju i siedziby arcybiskupów: ratusz, katedra. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Santiago de Compostela.

6 DZIEŃ: SANTIAGO DE COMPOSTELA – LIZBONA 

Śniadanie. Zwiedzanie Bazyliki Świętego Jakuba Apostoła – trzeciego, pod względem ważności po Jerozolimie i Rzymie, miejsca pielgrzymkowego w świecie chrześcijańskim. Przejazd w kierunku Lizbony. W drodze – Cabo da Roca – najdalej wysunięty na Zachód punkt Europy. Jest to skalisty przylądek z latarnią morską na opadającej pionowo w wodę 140 metrowej skali, z którego roztacza się przepiękny widok na bezkresny ocean. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

7 DZIEŃ: ESTORIL 

Śniadanie. Msza święta. Czas wolny (wypoczynek nad oceanem). Obiadokolacja. Nocleg. 

8 DZIEŃ: ESTORIL – LIZBONA – KATOWICE 

Śniadanie. Msza święta. Czas wolny (wypoczynek nad oceanem) Obiadokolacja, transfer na lotnisko w Lizbonie. Wylot do Polski.

CENA:
45 os.: 3740 PLN
40 os.: 3800 PLN
35 os.: 3935 PLN
30 os.: 4030 PLN

CENA ZAWIERA:
·          Przelot samolotem
·          Transport komfortowym autokarem
·          7 noclegów – Hotele 3*** i 4**** w pok. 2-os.
·          śniadania, obiadokolacje
·          Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
·          Opieka duchowa: ks. Dawid Ledwoń
·          Przewodnik z jęz. polskim

CENA NIE ZAWERA:

·          Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji
·          Opłaty związanej z Funduszem Gwarancyjnym (13 PLN)
·          Ubezpieczenia od chorób przewlekłych
·          Kosztów realizacji programu (razem 150 EURO)
·          Kosztów przejazdu autokarem na lotnisko i do Katowic

ZAPISY W KANCELARII. ZALICZKA 200 PLN.

**********************************************************************************************
PIELGRZYMKA DO WŁOCH
  

TERMIN: 05 – 10.02.2018 (ferie zimowe)

Opieka duchowa: ks. Marcin Moj

1 dzień (05.02, poniedziałek): Wyjazd z parkingu przy kościele parafialnym ok. godz. 4.30. Tranzytowy przejazd przez Czechy do Austrii. Nawiedzenie kościoła św. Józefa, nad którym opiekę sprawuje polskie zgromadzenie Księży Zmartwychwstanców, na wzgórzu KALHENBERG (484 m.n.p.m.) – miejsca, z którego rozpoczęła się słynna Odsiecz Wiedeńska. Udział we Mszy św. Dalsza podróż w kierunku Włoch. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i 1 nocleg.

2 dzień (06.02, wtorek): Śniadanie. Popołudniu przyjazd do SIENY. Nawiedzenie bazyliki San Domenico z relikwiami św. Katarzyny Sienejskiej. Udział we Mszy św. Zwiedzanie urokliwego miasta z przewodnikiem lokalnym: rynek główny w formie muszli (Piazza del Campo), na którym każdego roku odbywają się słynne wyścigi konne (Palio), Palazzo Pubblico, kaplica, która została wzniesiona w miejscu, gdzie niegdyś stał dom św. Katarzyny, majestatyczna katedra Wniebowzięcia NMP z unikatową posadzką i niepowtarzalnym wnętrzem. Wyjazd do hotelu na obiadokolację. 2 nocleg.

3 dzień (07.02, środa): Śniadanie. Przejazd do RZYMU. Nawiedzenie Bazyliki Santa Maria Maggiore, gdzie znajduje się słynąca ikona Matki Bożej „Salus Populi Romani” i relikwie Bożego Żłóbka. Następnie spacer na Lateran. Nawiedzenie Bazyliki św. Jana, głównej katedry Biskupa Rzymu z relikwiami św. Jana Ewangelisty i św. Jana Chrzciciela. Przejście do Kaplicy św. Schodów (Santa Scala), po których – według tradycji – szedł Jezus do pałacu Piłata. Przejazd do części starożytnej miasta, gdzie podziwiać będziemy Koloseum – symbol wiecznego miasta i Fora cesarskie. Przejazd do hotelu na obiadokolację i 3 nocleg.

4 dzień (08.02, czwartek): Wczesne śniadanie. Przejazd do WATYKANU. Udział w Mszy św. porannej
w Bazylice św. Piotra, modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II. Zwiedzanie Bazyliki z przewodnikiem lokalnym. Spacer po Rzymie barokowym: Piazza Navona, Fontanna di Trevi, Panteon – miejsce spoczynku włoskich królów i Rafaela. Powrót do hotelu i obiadokolacja. 4 nocleg.


5 dzień (09.02, piątek): Śniadanie. Przejazd do ASYŻU. Nawiedzenie miejsc związanych z życiem i kultem św. Franciszka. Zwiedzenie Bazyliki św. Franciszka, Bazyliki św. Klary. Przejazd do Asyżu Dolnego: nawiedzenie Porcjunkuli – Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej z kaplicą wzniesioną w miejscu śmierci św. Franciszka. Przejazd na nocleg w okolice Padwy. Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja. 5 nocleg.

6 dzień (10.02, sobota): Śniadanie. Przejazd do PADWY. Nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego (il Santo). Modlitwa przy grobie świętego, spacer po mieście: skwer Prato della Valle z posągami zasłużonych postaci miasta. Nawiedzenie Bazyliki św. Justyny, udział we Mszy św. Powrót do Katowic po północy. 
 
CENA:  1700 zł + 60 euro

Świadczenia:

- przejazd komfortowym autokarem (WC, barek, DVD, AC);
- 5 noclegów w hotelach***, pokoje 2- 3 osobowe z łazienkami; 1 nocleg przy granicy włoskiej,
1 w Chianciano Terme, 2 na przedmieściach Rzymu, 1 w okolicy Padwy;
- wyżywienie 2x dziennie
5 śniadań (wzmocnionych), 5 obiadokolacji (dwudaniowe z deserem);
- opieka pilota - przewodnika na całej trasie;
- ubezpieczenie NNW, KL, CP (choroby przewlekłe), bagaż SIGNAL IDUNA S.A.

- pakiet pielgrzyma: śpiewnik, chusta, identyfikator.

Zapisy w kancelarii parafialnej wraz z zaliczką 400 zł.

Caritas

Fundacja Caritas Katowice

KRS 0000291119

KONTO BANKOWE

Rzymskokatolicka Parafia Podwyższenia Krzyża św.i św. Herberta

ul. Barlickiego 2,

40-824 Katowice

33 1020 2313 0000 3002 0143 4703