XV Niedziela zwykła - 15.07.2018 r.

Bóg wybrał nas przed założeniem świata. Nie jesteśmy dziełem przypadku, ale Jego kochanymi dziećmi. Choć wiele rzeczy się zmienia w naszym życiu i na całym świecie, jedna na pewno pozostaje niezmienna – Boża miłość. Ona stale towarzyszy nam w realizacji naszego powołania – na drodze do świętości.

W dzisiejszą niedzielę pamiętamy w modlitwach o tych wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób wspomagali i wspomagają nasz kościół. Kolekta specjalna jest przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.

l. Nieszpory niedzielne o g. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

2. Obchody liturgiczne tygodnia:
– poniedziałek – wspomnienie NMP z Góry Karmel
– piątek – wspomnienie bł. Czesława, prezb. Jest to trzeci piątek miesiąca poświęcony czci Miłosierdzia Bożego. Od godz. 17:00 okazja do spowiedzi i adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego.

3. W dniach 22 – 29 lipca 2018 obchodzimy 19. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. Jego inicjatorem jest MIVA Polska pod patronatem Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. W tym szczególnym czasie są podejmowane dwie ważne sprawy w naszym zaangażowaniu chrześcijańskim: jedna – w wymiarze misyjnym, skoncentrowana na pomocy polskim misjonarzom w zakupie środków transportu, druga – bezpieczne korzystanie ze środków transportu i duszpasterska troska i modlitwa o bezpieczeństwo użytkowników dróg.

4. W sobotę o g. 18.00 czcicieli Matki Bożej zapraszamy na nabożeństwo przed Obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej.

5. Nowy numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego jest do nabycia z tyłu kościoła. Dziś w Gościu Niedzielnym m.in.: „Do ostatniej kropli krwi” – o kulcie Najdroższej Krwi Chrystusa; o szkaplerzu, który towarzyszył Janowi Pawłowi II do ostatnich chwil, a dla wielu katolików stał się stylem życia.