XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA   -    19.11.2017 r.

Nie wiemy, kiedy przyjdzie koniec. Wiemy jednak, że na pewno przyjdzie. Otrzymaliśmy liczne talenty i nie chodzi tu tylko o talent pisarski, malarski czy aktorski. Dostaliśmy takie talenty, jak życie, umiejętność kochania i czynienia dobra. Kiedyś Bóg zapyta każdego z nas, jak te talenty wykorzystaliśmy. Nie poddawajmy się lękom, zniechęceniu czy bierności. Św. Paweł wzywa nas dzisiaj: „Nie śpijmy przeto jak inni, ale czuwajmy i bądźmy trzeźwi!”.

Dzisiejsza niedziela w naszej Archidiecezji jest obchodzona jako Dzień Muzyki Liturgicznej.

Dzisiaj w modlitwach w sposób szczególny pamiętamy o budowniczych i dobroczyńcach naszego kościoła. Kolekta specjalna przeznaczona jest na budowę cmentarza. Za każdą pomoc materialną składamy serdeczne podziękowanie.

1.  Zapraszamy na nieszpory niedzielne o g. 15.30.

2. Obchody liturgiczne tygodnia:
-  poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezb.
-  wtorek - wspomnienie Ofiarowania NMP. W tym przypada też wspomnienie św. Tarsycjusza, patrona
    ministrantów. Nasi ministranci chcą uczcić swego patrona w piątek – o godz. 18:00 zapraszają wszystkich
    Parafian  do udziału w uroczystej celebracji Mszy św. w intencji całej służby liturgicznej ołtarza oraz ich rodzin.
    Po Eucharystii ministrantów wraz z ich rodzinami zapraszamy na spotkanie przy stole w auli domu
    katechetycznego.
-  środa - wspomnienie św. Cecylii, dz. i męcz., patronki muzyki kościelnej.
-  piątek – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung Lac, prezb. i Tow.
-  niedziela - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

3. Spotkania katechetyczne:
   *  w  poniedziałek o godz. 19.00 w kościele kolejne spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się
       do I Komunii św.
   *  wtorek o 18.45 kolejne spotkanie dla młodzieży w ramach bliższego przygotowania do małżeństwa.
   *  w środę po Mszy św. wieczornej katecheza dla dorosłych. Tematem spotkania będzie przejście
       Izraelitów przez Morze Czerwone (13 i 14 rozdział Księgi Wyjścia).
   *  w środę o godz. 20:00 spotkanie formacyjne studentów i młodzieży pracującej.

4.  Odwiedziny kolędowe rozpoczniemy jak zawsze na początku Adwentu. Plan kolędy jest umieszczony
      w gablotkach i na parafialnej stronie internetowej.

5.  Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”. W „Gościu Niedzielnym”  kalendarz ścienny na 2018 rok
     ze św. Józefem.  Ponadto w Gościu:
     • aż trudno uwierzyć, że w 2016 roku 5400 Polaków odebrało sobie życie. To więcej, niż zginęło w wypadkach
       samochodowych. Czy samobójca skazany jest na wieczne potępienie? Co o samobójstwie mówi Kościół?
     • Polacy są miłosiernym narodem – przekonuje dyrektor Caritas Polska .

6. U ministrantów można zakupić za złotówkę nasz kalendarz parafialny z informatorem.

7. W czwartek zostały wykonane wiercenia geologiczne na terenie przeznaczonym pod budowę cmentarza.
       Po uzyskaniu ekspertyzy będzie można zamknąć projekt,  oddać do zatwierdzenia i wystąpić o zezwolenie
       na
budowę cmentarza. Następnie  potrzebne będzie zezwolenie na wycinkę drzew i wtedy będzie można
       przystąpić
już do konkretnych prac. Mamy nadzieję, że to już końcówka tych wszystkich zezwoleń
       i uzgodnień.

8. Caritas Polska oraz „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” organizuje Koncert charytatywny z udziałem Piotra
        Rubika.  Koncert ma tytuł „Z powodu Mojego Imienia”. Odbędzie się w „Spodku” 24 listopada o g. 20.00.
        W zakrystii można nabyć cegiełki – bilety  za 35 zł. Są one wsparciem ubogich chrześcijan w Syrii.