Ruch Światło-Życie - młodzież

Kim jesteście?

Jesteśmy grupą młodych ludzi (młodych wiekiem, a na pewno młodych duchem), którzy pośród tego świata szukają czegoś więcej - przyjaźni, doświadczenia Pana Boga, dobrej zabawy i prawdziwej radości.

Co i kiedy robicie?

Gromadzimy się w każdy piątek na mszy świętej o godzinie 18:00. Eucharystia stanowi źródło i szczyt naszego życia - jeśli ktoś nie wierzy, niech przyjdzie, a zrozumie. :)

Po mszy udajemy się do salki oazowej (na drugim piętrze domu katechetycznego), by tam modlitwą rozpocząć kolejną część naszego spotkania. Moc Ducha Świętego, jak pisze apostoł Paweł w Liście do Efezjan, jest niezbędna, aby znosić siebie nawzajem w miłości (por. Ef 4, 1-3), a jest kogo znosić, ponieważ nasza wspólnota liczy czasem ponad 20 osób zróżnicowanych wiekowo. Najmłodsi oazowicze to osoby z pierwszej klasy gimnazjum, najstarsi… nie ma ograniczenia! Oni też wyglądają na gimnazjalistów, no może na trzecią klasę liceum, chociaż studiują lub pracują, lub robią to i to naraz. Wszystkich nas łączy jednak jedno - zawsze jesteśmy na siebie otwarci, wspieramy się i razem bawimy.

Podstawą naszej rocznej formacji są cotygodniowe spotkania w małych grupach, prowadzone przez animatorów, dążących do doskonałości własnej i osób im powierzonych. Animator wzięło się od animare, co po łacinie znaczy: ożywiać, zachęcać, inspirować. Toteż staramy się wzajemnie ożywiać wspólną rozmową, zachęcać swoim przykładem i dobrym słowem oraz inspirować tym, co mówi do nas Pan Bóg poprzez swoje Słowo i codzienne małe znaki, które daje nam poprzez innych ludzi.

Gromadzimy się także na spotkaniach ogólnych, gdzie poznajemy nowe formy modlitwy, uczymy się śpiewać lub bawimy w gry i zabawy, znane być może z przedszkola lub letnich obozów.
Piątkowe spotkania kończą się Apelem jasnogórskim o koło godziny 21.00, po którym staramy się odprowadzić najmłodszych oazowiczów do ich domów, ku uciesze Rodziców.

Acha. Ale czy Wy się tam tylko modlicie?

Oczywiście, że nie. Bardzo często spotykamy się na wspólnych imprezach, spacerach, ogniskach (to ostatnie raczej nie w porze zimowej). Czasami wspólnie chodzimy do kina. Wyjeżdżamy na wspólne wycieczki.

Po Pasterce razem świętujemy Boże Narodzenie na Opłatku z jedzonkiem, kolędami i prezentami.

Włączamy się w życie naszej Parafii: sprzedajemy Krzyżyk, przynosimy dary, czytamy lub śpiewamy modlitwę wiernych, służymy przy Ołtarzu - wielu z naszych chłopców jest ministrantami... Poza tym pomagamy w sprzątaniu kościoła na święta, o ile zajęcia w szkole nam na to pozwalają (to świetna okazja do wspólnej pracy, ale też śmiechu i radości, no i zawsze są drożdżówki w przerwie ;)).

W wakacje wyjeżdżamy na wyczekiwane przez cały rok rekolekcje, zwykle w górskich okolicach, by tam jeszcze bardziej doświadczyć bliskości Pana Boga, poznać wspaniałych ludzi z całego Śląska (a czasem i całej Polski) oraz wypocząć i nieźle się bawić.

A kto się tym wszystkim zajmuje?

Opiekunem Oazy jest ksiądz Marcin Moj

Czy można się jeszcze więcej o Was dowiedzieć?

Można. Rozejrzyj się na naszej stronie internetowej www.oaza.parafianawitosa.katowice.pl - tu znajdziesz więcej informacji o nas i, co najważniejsze, zobaczysz, co ciekawego obecnie robimy lub chcemy robić.

Możesz zadać nam pytanie w Księdze gości na naszej stronie, lub po prostu spotkać nas na żywo w piątki lub w niedziele po mszach - zwykle w okolicy wejścia do zakrystii. Możesz też napisać do nas Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Najlepiej jednak przyjść w piątek na nasze spotkanie, zobaczyć jak jest naprawdę. To nic nie kosztuje, a na pewno warto.

Caritas

Fundacja Caritas Katowice

KRS 0000291119

KONTO BANKOWE

Rzymskokatolicka Parafia Podwyższenia Krzyża św.i św. Herberta

ul. Barlickiego 2,

40-824 Katowice

33 1020 2313 0000 3002 0143 4703